Fumigacja

Jednym z niezwykle popularnych, jak również skutecznych sposobów na zwalczanie szkodników jest fumigacja. Nazwa ta pochodzi z języka łacińskiego i oznacza tyle, co dymienie lub kadzenie. Jak sama nazwa mówi, jest to proces gazowania, stosowany zarówno w przypadku poszczególnych przedmiotów, konstrukcji, jak i całych budynków.

 

Metodę tę stosuje się, kiedy występuje potrzeba pozbycia się różnego rodzaju insektów – korników, komarów, much, gryzoni i wielu innych. Jako środek gazujący (fumigant) początkowo stosowano bromek metylu, jednak ze względu na wysoką toksyczność względem ludzi i zwierząt domowych zastąpiono go fosfowodorem. Ze względu na swoją skuteczność i wyższe bezpieczeństwo użytkowania wykorzystuje się go do dziś.

 

Namiotowanie - fumigacja

Najbardziej powszechna metodą fumigacji jest namiotowanie. Polega ono na szczelnym okryciu elementu bądź konstrukcji specjalną folią, która nie przepuszcza gazu z wewnątrz. Następnie do wnętrza namiotu stopniowo wpuszcza się gaz i pozostawia instalację na kilka lub kilkanaście dni, aby uzyskać najwyższą skuteczność procesu.

 

W tym czasie regularnie kontrolujemy temperaturę oraz wilgotność panującą w namiocie – są to bardzo ważne czynniki, wpływające na powodzenie pracy.

 

Ostatnim etapem realizacji usługi jest tzw. rozgazowanie, czyli usunięcie folii i wywietrzenie konstrukcji.

 

W przypadku domów czy konkretnych pomieszczeń coraz powszechniejsze staje się stosowanie elektrofumigatorów, które tworzą niewielkie ilości nieszkodliwych dla ludzi oparów.

 

W naszej firmie wykonujemy fumigację klientom indywidualnym oraz biznesowym. W zależności od potrzeb i oczekiwań odbiorców, wykonujemy usługi jednorazowe lub regularne. W drugim przypadku są to najczęściej przedsiębiorstwa transportowe, które chcą zwalczyć szkodniki w wywożonych poza kraje Unii Europejskiej towarach. Są to najczęściej sklejki, płyty wiórowe, deski, opakowania drewniane i wiele innych.

 

Jeśli więc potrzebujesz usługi zwalczenia szkodników powyższą metodą, zgłoś się do nas, a wykonamy tego typu proces zgodnie z Twoimi preferencjami.