Ochrona przed ptakami

Nawet najbardziej dekoracyjne budynki nie wyglądają estetycznie, jeśli siadają na nich ptaki. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to, by odpowiednio ochronić elewacje czy szczeliny w budynku przed wlatywaniem gołębi, srok czy wróbli.


W naszej firmie już od wielu lat zajmujemy się zabezpieczaniem obiektów przed ptakami. Niezwykle skutecznym sposobem jest stosowanie specjalnych, niewidocznych z daleka siatek.


Systemy siatek Gred Gruppe Polska przeznaczone są do ochrony obiektów przed gromadzeniem się i zasiedlaniem ptaków. Posiadają one wiele zalet, są przede wszystkim:

  • humanitarne – w żaden sposób nie szkodzą zwierzętom,
  • dyskretne – jeśli zamontuje się je prawidłowo, są one praktycznie niewidoczne, a także nie wpływają na estetykę miejsca ochrony,
  • trwałe – mają dużą odporność na różnego rodzaju warunki atmosferyczne (w tym również mróz, wilgoć czy promieniowanie słoneczne), bakterie i grzyby,
  • uniwersalne – można je stosować na różnorakie powierzchnie,
  • elastyczność – dzięki temu możemy zabezpieczyć dowolną powierzchnię, która nie musi być równa.

Warto pamiętać, że ptaki w mieście uważane są w pewnym sensie jako udomowione, bowiem często są dokarmiane na placach czy w parkach. Jednak wydalane odchody mogą nie tylko brudzić samochody, elewacje czy pomniki, ale także stwarzać zagrożenie dla zdrowia – mogą bowiem przenosić patogeny chorobotwórcze.